Leading Manufacturer of smoke golden teak veneer sheet and 4mm decorative veneer from New Delhi.
₹ 72 / sq ft Get Latest Price
| Veneer Type | Natural Wood |
| Wood Species | Afromosia |
| Thickness | 4 mm |
| Size | 8x4 Sqft |
| Grain Cut | Crown Cut |
| Color | Brown |
| Material | Wooden |
| Shape | Rectangular |
| Finishing Type | Rsw |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 72 / sq ft Get Latest Price
| Veneer Species | Smoke figured euclyptus |
| Plywood Grade | MR Grade |
| Thickness | 4 mm |
| Size | 2440 x 1220 mm (8x4 ft) |
| Veneer Type | Smoked |
| Veneer Cut | Quarter Cut |
| Color | Brown |
| Finishing Type | Matte |
| Shape | Rectangular |
| Usage | For Making Doors |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Anant Daga (Owner)
Veneermart
Ground Floor, KH No 62/22 Gali No 9, Plot No 5, Murlidhar Bansal Godown, Mundka Village
New Delhi - 110041, Delhi, India