Leading Manufacturer of hdhmr 3d design door from New Delhi.
₹ 1280 / sq ft Get Latest Price
| Core Material | HDHMR Board |
| Material | Fibre (FRP) |
| Surface Finish | Polished |
| Door Type | Designer Door |
| Door Thickness | 32 mm |
| Thickness | 32 mm |
| Color Finish | Green |
| Usage | Main Door |
| Size (Height x Width) | 2400x1050 mm (8x3.5 ft) |
| Finish | PU Coated |
| Open Style | Swing |
| Design | 3D |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Anant Daga (Owner)
Veneermart
Ground Floor, KH No 62/22 Gali No 9, Plot No 5, Murlidhar Bansal Godown, Mundka Village
New Delhi - 110041, Delhi, India